Lajme

15-vjeçarja kosovare bëhet nënë, kjo është gjendja e foshnjës

Një vajzë e mitur është bërë nënë në Kosovë gjatë kësaj jave.

15-vjecarja ka sjellë në jetë foshnjën e gjinisë femërore pranë klinikës së Gjinekologjisë së QKUK’së.

Gjendja shëndetësore e saj dhe e foshnjës është stabile.

Detaje për gjendjen e tyre ka dhënë për Gazetën Express, drejtori i klinikës së Neonatologjisë në QKUK’së, Xhevdet Gojnovci.

Back to top button