Lajme

5 mijë e 828 persona nën mbikëqyrje të IKSHPK-së, kanë pasur kontakt me personat e infektuar

31 raste të reja me koronavirus në Kosovë janë konfirmuar para pak çastesh nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, shkruan Insajderi.

Nga Instituti kanë njoftuar se nën mbikëqyrje janë edhe 5.828 kontakte të rasteve

“Në IKSHPK në vazhdimësi përgjatë 24 orëve janë duke u kontaktuar dhe mbikëqyrë të gjitha kontaktet e rasteve, si dhe kontaktet e kontakteve duke iu obliguar për vetëizolim dhe të kërkojnë ndihmë mjekësore nëse kanë simptome. Deri më sot janë kontaktuar dhe janë nën mbikëqyrje 5.828 kontakte të rasteve”, thuhet në njoftimin e IKShPK-së.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button