Lajme

Adem Jashari i Ri feston ditëlindjen e 18-të, Bekim Jashari me urim të veçantë

Sot, nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, i cili edhe trashëgon emrin e tij ka ditëlindjen. Ai ka mbushur 18 vjet, ndërsa Bekim Jashari i ka kushtuar disa fjalë të cilin shkrim e ka publikuar në Facebook.

Ky është postimi i tij për ditëlindjen e Ademit të Ri:

Sot mbushi 18 vite Ademi jonë i ri, nipi i Komandantit Legjendar Adem Jashari.
18 vite jetë në Kosovën tonë të lirë që gjyshi yt Ademi, babushi Hamëza e të rënët tjerë aq shumë e deshën e për të cilen luftuan e ranë për të mos vdekur kurrë.

I rritur e i edukuar në frymen patriotike e të atdhedashurisë Ademi tani fillon një rrugëtim të ri, atë të përgatitjes së tij profesionale për t’i shërbyer vendit.

Urime ditëlindja Adem, vazhdo të na bësh krenar duke ndjekur rrugën e gjyshit tend, emrin e të cilit e mbanë me krenari.

Uroj që ti dhe bashkëmoshatarët tu të jetësoni amanetin e heronjve tonë, duke punuar në zhvillimin e shtetit tonë të ndërtuar me shumë mund e sakrificë.

Gëzuar ditëlindjen Adem Lulzim Jashari!

96104503 2962548887159115 1960184900225073152 O
96104503 2962548887159115 1960184900225073152 O
Back to top button