Lajme

Ae dini se! Avdullah Hoti nuk i fitoi votat as në fshatin e tij, ja nga kush u turpërua

Dardania Press – Avdullah Hoti qe sot u propozua per kryeminister nga LDK-ja, në dy parë zgjedhjet e fundit nuk ka arritur që të fitoi vota të mjaftueshme as në fshatin Ratkoc, fshati ku u lind dhe e ka familjen e gjërë, shkruan Dardania Press.
Ne zgjedhjet e mbajtura ne vitin 2017 Avdullah Hoti ishte kandidat per kryeminister i LDK-së, por edhe kjo nuk i bindi bashkëfshatarët e tij që ta votojnë, pasi ai u mposht nga kryetari i tanishëm i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi që në ato zgjedhje ishte kandidat për deputet të Kosovës. Avdullah Hoti edhe pse ishte kandidat për kryeministër kishte fituar në fshatin Ratkoc vetëm 546 vota, ndërsa Smajl Latifi kishte fituar 554, transmeton Dardania Press.

Source link

Back to top button