fbpx
Lajme

AGIM VELIU: VJOSA OSMANI NUK KA VEND NE LDK

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka thumbuarbashkëpartiakët e tij që dolën kundër votimit të mocionit pëe rrëzimin e Qeverisë Kurti,

Sipas Veliu deputëtë që që votojnë kunder do të duhet ta shqyrtojnë qendrimin e tyre, sepse nuk qendrohet në një subjet poltikt kur bie ndesh me të.

Tutje, ai tha se Vjosa Osmani nuk ka vend nw LDK.

“Nese Vjosa Osmani përditë bënë thirrje për mosvotim , nuk e ka ma bash asnjë kuptime që të qëndroj në lidhjen demokratiek”

“Nuk do te duhet asnjë prej deputet të vetoj jashta qendrimeve të partisë, tashmë ldk është ënjohur dhe ka qendrime , është mirë që ata deputët që votojnë kunder do të duhet ta shqyrtojnë qendrimin e tyre, sepse nuk qendrohet në një subjet poltikt kur bie ndesh em të, ldk po e sheh kush janë ata dhe qfarë janë qëndrimet e tyre”, ka thënë Veliu në T7


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close