Lajme

Ahh se shpirtin ta këpusin këto pamje/ Gruaja e Saimir Hoxhës që ra në detyrë mezi u mbajt do rrisë dy djem jetim
Sot do të ishte një ditë e zakonshme pune për të, por pl u m bat i morën jetën teksa ndodhej në krye të detyrës. Saimir Hoxha është përcjellë për në banesën e fundit si “Dës hmor i Atdheut”, pasi një ditë më parë u v r a me armë z j arri nga Aldi Rama, gjatë një kontrolli anti-dr ogë në zonën e Kune-Vain në Lezhë.

Homazhet në nder të tij janë zhvilluar mesditën e sotme nga ora 12:00 deri në 15:00. Kolegë dhe miq u pritën nga familjarët e të ndjerit me në krye të shoqen dhe babain e tij 85-vjeçar të cilët në asnjë moment nuk mundën t’i mbajnë dot lotët.

Në fotot e shkrepura gjatë ceremonisë, e shoqja shfaqet me lot në sy ndërsa nuk mundet të qëndrojë e fortë kur përcillet kortezhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button