KosovëLajme

Aksident i rëndë në rrugën e Gjilanit, rrotullohet vetura zyrtare

Një vetaksident ka ndodhur pak më parë në rrugën Prishtinë-Gjilan.

Saktësisht në afërsi të liqenit të Badovcit, një veturë zyrtare 4Z ka përfunduar thuajse e rrotulluar e tëra.

Në aksident nuk ka pasur të përfshirë ndonjë automjet tjetër, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë arriture dhe ekipet emergjente.

Duhet përkujtuar që nga dita e djeshme në vend janë obligative gomat e dimrit, ndërsa si pasojë e reshjeve të shiut mbrëmë rrugët në përgjithësi sot kanë qenë shumë më problematike për të qarkulluar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button