Lajme

Albin Kurti befason: Paçarada fluturon porsi zog. Kështu pikëllohej komentatori serb

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, befason me fjalë të bukura për ish portierin e gjeneratës së artë të klubit të futbollit Prishtina, Shukri Paçarada.

“Paçarada fluturon porsi zog”.

Kështu pikëllohej komentatori serb në vitin 1987 gjatë ndeshjes futbollistike ndërmjet Prishtinës dhe Cërvena Zvezdës, kur atëbotë portieri ynë Shukri Paçarada në stadiumin ‘Marakana’ në Beograd nuk lejonte të tundej rrjeta e portës së ekipit tonë.

Postimi në instagram

Dje, me familjen e tij, Shukriu erdhi për të ma dhuruar fanellën e djalit të tij, Leart Paqaradës, tash mbrojtës i majtë në St. Pauli të Gjermanisë dhe futbollist i reprezentacionit të Kosovës”, ka shkruaar Kurti në profilin e tij në facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button