Lajme

Albin Kurti pajtohet me Berat Buzhalën, i shkon në televizion

Kryeministri i vendit Albin Kurti prej që ka marrë mandatin si shef i Qeverisë vazhdimisht është sulmuar dhe kritikuar nga drejtori i T7, Berat Buzhala.

Buzhala nuk i ka kursyer edhe fjalët më të rënda për Kurtin, duke e quajtur edhe komunist, njofton Albanian Show

Vet Kurti kishte refuzuar që të shkonte të jepte intervistë për mediumin e Buzhalës pasi që u bë Kryeministër, ani pse ftesat sipas Buzhalës në drejtim të tij nuk ishin ndalur asnjëherë.

Megjithatë sot ka ndryshuar çdo gjë, Kryeministri është pajtuar me atë që e quan komunist dhe sonte nga ora 20-45, do të jetë live në T7, të emisioni DPD Fidani./Albanian Show

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button