Lajme

Albin Kurti: Thaçit i ka ikur edhe treni i fundit, s’ka më besim populli

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se rezultati i dalë në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019 është i pakthyeshëm.

“Më 6 tetor ka ndodhur ndryshimi i madh.

Ka dalë zogu nga lëvozhga dhe nuk kthehet dot më.

Presidenti po do ta kapë trenin e fundit por i ka ikur dhe s’ka më trena për Presidentin”, ka thënë ai, njofton Klan Kosova.

Kurti në konferencë ka pohuar se orvatjet antikushtetuese nga ana e Presidentit Hashim Thaçi vetëm sa e rrezikojnë rendin republikan dhe shtetin demokratik.

Source link

Back to top button