Lajme

Albin Kurti thyen rekordin e shikueshmërisë në Shqipëri, kaq veta e shikuan Intervistën

Nuk mund të kishte start më të mirë për Syri Televizion, që pikërisht sot nisi rrugëtimin e tij si risi në median shqiptare dhe jo vetëm.

Albin Kurti thyen rekordin për televizionet shqiptare.

I ftuar në emisionin “Çim Peka LIVE”, kryeministri në detyrë I Kosovës u ndoq nga më shumë se 50 mijë qytetarë në kohë reale, ndërsa intervista në rreth 40 minuta ka arritur mbi 522 mijë shikime.

Kujtojmë se, deri tani, rekordin në Shqipëri e mbante Edi Rama me 27,3 mijë shikues, ndërsa lideri i Vetëvendosjes po shquhet kohët e fundit për një audiencë të çmendur në rrjetet sociale. Çdo intervistë e tij ndiqet nga mijëra qytetarë duke u bërë politikani trend për momentin.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button