Lajme

Arrestohet personi që paraqitej si polic, kishte dy raste të ngacmimit seksual

Një person është arrestuar gjatë ditës së sotme nga policia në Prishtinë.

Zëdhënësja e policisë në rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti ka thënë për KALLXO.com se i njëjti dyshohet për disa vepra penale.

“Sot nga hetuesit policor të stacionit të Jugu në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për veprat mashtrim, prezatim i rrejshëm, dy raste të ngacmimit seksual të cilët ishin raportuar në prill- maj 2020, dhe një rast të dhunimit të raportuar në vitin 2018”, ka thënë Ahmeti për KALLXO.com.

Sipas policisë, i dyshuari R. S.,35 vjeçar, i cili dyshohet me bazë të jetë i përfshirë në veprat e sipërshënuara, pas marrjes së autorizimit nga ana e prokurorit, është dërguar në qendrën e mbajtjes, ndërkohë që hetuesit policor janë duke ndërmarrë te gjitha veprimet e nevojshme procedurale.

Burimi

Back to top button