Lajme

Arrihet marrëveshja: Zaev tre vite kryeministër, kandidati i BDI-së 1 vit

Televizioni Kanal 5 raporton se LSDM dhe BDI kanë arritur marrëveshje për koalicion qeveritar.

Sipas këtij televizioni, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev do të jetë kryeministër tre vite, kurse kandidati i BDI-së Naser Ziberi një vit, transmeton Front Online.

Sipas marrëveshjes BDI do të udhëheqë edhe MPB-në dhe DAP-in, raporton Gazeta Lajm./Kanal5

Back to top button