Lajme

Arsenal me ofertë serioze për yllin shqiptar

Arsenal po shpreh interesim edhe për një lojtar shqiptar.

Arsenali ka bërë një ofertë për mesfushorin e Levantes, Enis Bardhi, sipas raportimeve në Spanjë.

25-vjeçari u bashkua me skuadrën me bazë në Valencia nga skuadra hungareze Ujpest për një marrëveshje prej 1.5 milion euro tre vjet më parë dhe ka lënë përshtypje pozitive në La Liga.

Dhe sipas radiostacionit spanjoll Onda Cero, Gunners kanë paraqitur një ofertë të fortë për shqiptarin, i cili përfaqëson Maqedoninë e Veriut dhe raportohet se është i vetmi klub që e ka bërë këtë.

Por raporti shton se ka interes edhe nga klubi i Serie A Fiorentina dhe gjithashtu nga një skuadër anonime e Bundesligës.

 

Ai ka shënuar 16 gola në tre sezonet e tij në klub dhe ka qenë një nga lojtarët më të mirë të klubit spanjoll.

The post Arsenal me ofertë serioze për yllin shqiptar appeared first on Albanian News.

Burimi

Back to top button