Lajme

As brenda as jashtë/ Tërmeti godet Durrësin

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka goditur qytetin e Durrësit.

Sipas qendrës sizmike evropiane, janë dy lëkundje të njëpasnjëshme e para 3.3 dhe e dyta 4.5 që kanë goditur këtë pasdite Durrësin.

Mësohet se epiqendra e tërmeti ka qenë në detin Adriatik.

Burimi

Back to top button