Lajme

Baton Haxhiu: U largova nga Klani shkaku i Vetëvendosjes

Gazetari Baton Haxhiu tregon se cila është arsyeja se pse u largua nga Klan Kosova.

Ai tha se nuk ka dashur të rrezikojë punëtorët e Klanit, por siç thotë ai pika kryesore ka qenë VV’ja.

Ai thotë se një pjesë e VV’së janë shumë të pabesë e në veçanti kreu i kësaj partie.

“Nuk dua që të jem shkaktarë të shkatërroj një tv, u largova unë sepse nuk doja të rrezikoja punëtorët e KLANIT. Nuk kam qenë pengesë kam qenë paranojë e tyne. Megjithatë ata kanë pasur hapësirën më të madhe. Një pjesë e tyne kanë një pandershmëri të madhe. Kryetari i tyne është kulmi i pandershmërisë. Është mirë atë që e kam publikuar kolumnat dhe është mirë që ato të i lexojnë fansat e tyre”, tha a

Burimi

Back to top button