Lajme

Befasuese, ja kush e kishte paralajmëruar ‘fundin’ e Hashim Thaçit, madje kishte thënë se nuk do të kthehet më nga Haga

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, javë më parë i kishte dhënë një godítje presidentit Hashim Thaçi. Ajo përmes një shkrimi në Facebook, kishte paralajmëruar se i pari i vendit nuk do ta përfundojë deri në fund mandatin e tij si president. Ish-deputetja kishte paralajmëruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të përballet brenda pak muajve me Gjykatën Speciale në Hagë, gjë që edhe ndodhi.
Sipas Millakut, Thaçi do ta marr ftesë nga Gjykata Speciale, dhe se nuk do të kthehet më Ja shkrimi i saj:

Source link

Back to top button