Lajme
Trending

Bëhu i fortë, bábi húmbi jetén”, rréqeth djali i 63-vjeçarit që rá nga lártësia duke punuar

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën 2 ditë më parë, ku një punëtor ndërtimi ra nga lartësia dhe si pasojë ndërroi je.të. Viktima Mëhill Perpepaj, 63 vjeç, ishte duke punuar në një ndërtesë te “Fusha e Aviacionit”, në momentin që pësoi fundin tra.gjik.

Ndërkaq, në studion e emisionit “Shqipëria Live”, ishte i ftuar djali i Mëhillit, Lulzimi. Ai thotë se prej disa muajsh ndodhet në Itali, dhe lajmin e hidhur e mori nga i vëllai.

“Më mori vëllai në telefon dhe më thotë, vëlla bëhu i fortë sepse ka humbur je.tën babi”, thotë Lulzimi. Ai zbuloi se i ati, ka më shumë se 20 vite që jeton në ndërtim. Edhe pse ishte 63 vjeç, ende punonte, sepse dëshironte të përfitonte pensionin.

“Ka qenë i fortë, i kujdesshëm, vetëm ai punonte në shtëpi”, zbuloi Lulzimi. Gjithashtu ai u shpreh se edhe në të kaluarën i ndjeri, ka pësuar dë,mtime në punë, por të shoqëruara me gërvishtje të lehta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button