fbpx
DeserteKuzhinaReceta GatimiSallata

Bërxolla nga furra: Të lëngshme dhe të shijshme!

Kjo është drekë jashtëzakonisht e mirë fundjave

Përgatitet shpejt dhe është shumë e shijshme, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 600 gr patate;
– 2 karota;
– 2 – 3 speca të gjelbër;
– ½ kungulleshe;
– 1 domate;
– pak brokoli;
– ½ rrënjë selinoje;
– speci i kuq i bluar i ëmbël;
– spec i shtypur djegës;
– fletë majdanozi;
– vaj;
– hudhër;
– piper.

Përgatitja:

Patatet pastroni dhe pritni në kube, qitni kripë dhe piper, hudhrën dhe specin e ëmbël të shtypur.

Të gjitha perimet pritni në kube dhe shtoni pak erëza, vaj të fletëve të majdanozit dhe të gjitha përzieni me patatet.

Tepsinë lyeni me vaj dhe qiteni patatet me perime në tepsi.

Qitni bërxollat dhe domaten në feta të cilave u keni qitur kripë. Piqni në 200 gradë celsius rreth një orë.

Ju bëfshin mirë! /Telegrafi/

The post Bërxolla nga furra: Të lëngshme dhe të shijshme! appeared first on Telegrafi.

Burimi

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close