Lajme

Breshër sa kokrrat e vezës në këtë pjesë të Kosovës, thyhen xhamat e makinave

Pas disa ditëve tropikale, në orët e pasditës dhe të mbrëmjes, shumë pjesë të Kosovës janë freskuar me reshje shiu e breshëri.

Në Ferizaj, Shtime, disa fshatra të Rahovecit dhe Gjakovës, ka rënë sasi e konsiderueshme e shiut, shoqëruar edhe me breshër, njofton Meteo Ballkan.

Në Has madje janë shkaktuar edhe dëme materiale, siç mund ta shihni në pamjet më poshtë tē dërguara në adresën tonë:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button