Kosovë

Kosovë

Lajmi i fundit për vizat: Ambasadorët e BE-së i japin dritën jeshile liberalizimit

Lajmi i fundit për vizat: Ambasadorët e BE-së i japin dritën jeshile liberalizimit

Ambasadorët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian janë pajtuar për liberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës. Presidenca Çeke tani…
Shqiptari në Kanada fiton një milion dollarë në lotari

Shqiptari në Kanada fiton një milion dollarë në lotari

Një baba i tre fëmijëve në Kitchener të Kanadasë, ka fituar një milion dollarë kanadeze në shortin Lotto Max më…
Hajni u fut në bankë me Armë: Plaçkitet Banka në Mitrovicë në pikë të ditës

Hajni u fut në bankë me Armë: Plaçkitet Banka në Mitrovicë në pikë të ditës

E konfirmon Policia plaçkitjen në pikë të ditës në Mitrovicë, hajni u fut në bankë me armë Sot gjatë ditës…
Ferizaj, hajnat tentojnë të plaçkitin shtëpinë, shkrepen Armët mes tyre dhe banorëve

Ferizaj, hajnat tentojnë të plaçkitin shtëpinë, shkrepen Armët mes tyre dhe banorëve

brëmja e së mërkures nuk doli të jetë më e mira për disa hajna në një fshat të Ferizajit. Në…
Rrëfimi i familjes që djalin 7 vjeçar ua vrau ushtari Amerikan në Ferizaj

Rrëfimi i familjes që djalin 7 vjeçar ua vrau ushtari Amerikan në Ferizaj

Janë ngushëllimet që ua shprehi gjenerali amerikan, Randal Tieszen. Ky i fundit këto fjalë i lexoi në ditën e varrimit…
Nxënësi problematik i hyn dajak arsimtarit në orë të mësimit

Nxënësi problematik i hyn dajak arsimtarit në orë të mësimit

Një rast i rëndë ka ndodhur në një shkollë fillore të Kosovës. Një nxënës problematik përveç që i rrah fizikisht…
Aksident i rëndë në rrugën e Gjilanit, rrotullohet vetura zyrtare

Aksident i rëndë në rrugën e Gjilanit, rrotullohet vetura zyrtare

Një vetaksident ka ndodhur pak më parë në rrugën Prishtinë-Gjilan. Saktësisht në afërsi të liqenit të Badovcit, një veturë zyrtare…
E rëndë: Të dy prindërit e braktisin fëmijën në Fushë Kosovë, arrestohen nga Policia

E rëndë: Të dy prindërit e braktisin fëmijën në Fushë Kosovë, arrestohen nga Policia

Një rast i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme, ku një fëmijë është braktisur nga prindërit. Policia ka bërë të…
Këngëtares së njohur shqiptare ia vjedhin paratë e koncertit dhe i boshatisin kartat e kreditit

Këngëtares së njohur shqiptare ia vjedhin paratë e koncertit dhe i boshatisin kartat e kreditit

Këngëtares shqiptare, Ronela Hajatit në Londër i ka ndodhur një e papritur. Teksa këngëtarja ndodhet në Londër për një koncert,…
Gjendet i vdekur një burrë në një motel të Vushtrrisë

Gjendet i vdekur një burrë në një motel të Vushtrrisë

“Vdekje të dyshimta” janë cilësuar vdekjet e personave në hotele dhe motele të vendit gjatë këtij viti e vitit të…
Back to top button