Lajme

Çka po ndodh? Kosova ia kalon Kinës me koronavirus në 24 orët e fundit

Kina ka raportuar 28 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Prej tyre, 21 vijnë nga kryeqyteti.
Pekini ka pasur një godítje të papritur gjatë ditëve të kaluara. Para shfaqjes së rasteve të reja, Pekini kishte kaluar 57 ditë pa ndonjë rast lokal. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Kinë është 84.458. Janë shëruar 79,510 persona dhe kanë vde kur 4,638 Ndërsa në Kosovë dje janë konfirmuar edhe 77 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1833.

Back to top button