Lajme

Covid-19 i m err jetën një të riu në qytetin e Vlorës. Mësohet se ka ndërruar jetë Fatojn Halilaj, në moshën 37 vejçare.

Covid-19 i m err jetën një të riu në qytetin e Vlorës. Mësohet se ka ndërruar jetë Fatojn Halilaj, në moshën 37 vejçare.

Lajmin e trishtë e jep gazetari vlonjat Enrik Mehmeti, i cili shkruan se Halilaj l uftoi për ditë me radhë me virusin, por dy ditë më parë gjendja e tij u përkeqësua dhe u fut në intubim. Fatkeq ësisht, pas disa orësh ai ka ndërruar jetë.

“Një djal i ri ri humbi jetën si pasojë e Covid-19. Fatjon Halitaj ishte ndër mekanikët më të mirë të qytetit të Vlorës dhe ndër njerëzit më pozitiv që kam njohur. Për disa ditë me radhë l uftoi ndaj sëmundjes së keqe ku ishte përmirësuar ndërsa pardje u përkeqësua menjëherë ku mjekët e futën menjëher në intubim dhe brënda disa orësh v diq.

Fatjoni, një prind dhe familjar shëmbullor i la fëmijët jetim. Kjo sëmundje është e pab esë, ku stabiliteti shëndetësor mund të përkeqësohet menjëherë. Ngushëllime familjes dhe familjarëve për këtë humbje! Kjo sëmundje nuk është një lojë, zbatojini këshillat për tu mbrojtur”, shkruan Mehmeti dhe ndan foton e 37 vjeçarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button