Lajme

Dalin rezultatet e analizave për vajzën që u pa e shtrirë në rrugë

Vajza 18-vjeçare nga Prishtina, E.Goxhuli, nuk është e infektuar me koronavirus, ka konfirmuar prindi i saj, Januzi.

Prishtinasja u shtri në Klinikën Infektive një ditë më parë, nën dyshimet se ishte prekur nga Covid-19 dhe ishte në pritje të rezultateve, me ç’rast rezultoi negative.

“Vajzës i ka dal rezultati negativ për koronavirus. Jemi gëzu sepse kemi pas kontakt me shumë njerëz”, tha Januz Goxhuli.

Ndryshe, ky prind ka kërkuar nga organet e drejtësisë ta hetojnë rastin e vajzës së tij për shkak të pretendimeve se nuk ka marrë trajtim mjekësor dhe nuk ka ardhë as Emergjenca ta marrë.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button