Lajme

Daut Haradinaj: Fitore Pacolli nuk ma ofendoi nënën

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, ka folur për herë të parë aps komenteve të deputetes së VV’së, Fitore Pacolli, për shërimin e nënës së Haradinajt jashtë vendit. Komentet e Pacollit ngjallën reagime ndërsa Haradinaj thotë se Pacolli sigurisht nuk ka dashur të ofendojë nënën e tij.

‘’Nuk besoj që Fitore Pacolli ka dashur të ofendojë nënat shqiptare e aq më pak nënën time e cila sot ka përvjetorët e dy djemve të saj.’’, thotë ai.

‘’Deputetja e Parlamentit të Kosovës nuk besoj që e ka pasur me të keq dhe në tone përçmuese deklaraten e saj në televizion, aq më pak kur nëna ime është shëruar në shtetin amë Shqipëri.’’, shton ai.

‘’Kur është fjala për nënat tona shqiptare, besoj që të gjithë jemi një.’’, përfundon ai. /Express/

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button