Lajme

Deputeti i Vetëvendosjes ngre një dilemë: Pse LDK nuk publikoi veç marrëveshjen me Listën Serbe

Deputeti i Vetëvendosjes, Artan Abrashi, ka ngritur një dilemë sa i përket koalicionit që ka bërë LDK për të krijuar Qeverinë Hoti.

Koalicioni është në mes të LDK-së, AAK-së, NISMËS dhe Listës Serbe, shkruan gazeta inFokus.

Ndërsa, Abrashi ka thënë që pse nuk është publikuar marrëveshja veç me këtë të fundit.

“LDK siç u deklarua ka arritur marrëveshje me AAK-në, NISMA-n dhe Listën Serbe. Dy të parat i kemi parë, por pse ende nuk është publikuar ajo me Listën Serbe? Cila është ajo marrëveshje?”, ka thënë Abrashi.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button