Lajme

Deputeti i VV-së: Albin të lutem shkarko menjëherë Gashin

Deputeti nga radhet e Levzijës Vetëvendosje Enver Haliti i ka bërë thirrje Shkelzen Gashti që të kërkoj falje publike për deklaratën skandaloze.

Haliti po ashtu ka thënë që nëse Gashi nuk kërkon falje publike, Kryeministri Kurti duhet ta largoj menjëherë nga pozita e Kryeministrit, shkruan Albanian Show

Ky është statusi i Enver Halitit.

Si ish ushtar i UÇK-së,
Deputet i Kuvendit të Kosovës dhe si aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, kërkoj nga Shkëlzen Gashi që të kërkoj falje publike për deklaratat skandaloze dhe të dëmshme, duke ofruar dorëheqje morale të mënjëhershme nga posti i tij, në të kundërtën kërkoj publikisht nga Kryeministri Kurti që ta liroj nga detyra menjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button