Lajme

Diell dhe shi/ Çfarë rezervon moti për të enjten

Ditën e Enjte pritet që mbi vendin tonë të ndikojnë kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare në orët e mëngjesit në relievet malore në lindje, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Temperaturat në vlerat e mëngjesit parashikohen nga 5ºC në relievet malore deri në 10ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.

Sa i përket vlerave të mesditës ato parashikohen nga 17ºC në relievet malore deri në 25ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.

Back to top button