Lajme

Do të befasoheni kur ta kuptoni se deri në sa gradë celcius do të shkojnë nesër temperaturat!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër, ditë e mërkurë.

“Do të mbajë mot me diell dhe i qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button