FutbollSport

E çuditshme: Ja çfarë bëri Vidal pas golit të gjashtë të Bayernit

Gazeta e famshme franceze, L’Equipe ka publikuar notat e lojtarëve dhe trajnerëve për ndeshjen Barcelona-Bayern Munich.

Gjermanët triumfuan bindshëm 8:2, duke turpëruar klubin nga Katalunia.

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal është kapur nga një kamerë e stadiumit duke bërë një gjest të çuditshëm pas golit të gjashtë të shënuar nga Robert Lewandowski.

Pas shënimit të golit, Vidal shihet duke kapur me dhëmbë tabelën e reklamave dhe duke mos arritur të mbushej frymë.

VIDEO 🎥👇🏻

Back to top button