fbpx
KosoveLajme

E dhimbshme: Familja e 33-vjeçarit të vrarë në Itali, nuk ka para ta kthej trupin në Kosovë, kërkon ndihmë

Një 33-vjeçar nga Kosova është vrarë para disa ditë në Firence të Italisë.

Trupi i Gzonit Kelmendit nga Peja, po vazhdon të qëndrojë në Itali, pasi familja nuk po ka mundësi financiare që atë ta kthejë dhe ta varros në Kosovë, shkruan Magazina.al

Për këtë familja Kelmendi, ka bërë thirrje që ta ndihmojnë për të mbledhur shumën e nevojshme që trupi i djalit të tyre të vijë në Kosovë dhe t’i bëhet ceremonia e varrimit.

Për ta ndihmuar familjen Kelmendi, është hapur një llogari në Gofoundme.com, ku kanë filluar të mblidhen mjetet financiare.

Screenshot 20191121 113010 Samsung Internet
Screenshot 20191121 113010 Samsung Internet

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close