Lajme

E paimagjinueshme, kaq para kanë marrë deputetët, kur qytetarët u shpërblyen me nga 130 euro

Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka zbuluar se sa para kanë marrë deputetët e Kuvendit të Kosovës gjatë muajve mars dhe prill.

Ai në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se kur qytetarët u “shpërblyen” nga Pakoja Emergjente, deputetët i kanë marrë plot 775 mijë e 864 euro paga dhe kompensime.

Postimi i plotë:

Gjatë muajve mars dhe prill – kur qytetarët u “shpërblyen” me vetëm nga 130, respektivisht 170 euro nga Pakoja Emergjente – deputetët i kanë marrë plot 775 mijë e 864 euro paga dhe kompensime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button