KosovëKronika e zezëLajme

E TMERRSHME Rrahja e të moshuarës në Shtëpinë e Pleqve +18 (VIDEO)

15:34 – Arrestohet edhe kryeinfermierja e Shtëpisë së Pleqve në Pejë

Pas arrestimit të të dyshuarës e cila e ka rrahur një grua të moshuar në Shtëpinë e Pleqve në Pejë, prangat iu kanë vënë edhe kryeinfermierës.

Këtë e ka konfirmuar për Klankosova.tv zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Fadil Gashi.

Sot gjatë ditës Klankosova.tv ka raportuar lidhur me rastin në fjalë.

Aty shihet se si një nga punonjëset e godet me shuplakë gruan e moshuar.

15:31 – Nënkryetari i Pejës dënon ashpër rastin e dhunës ndaj të moshuarës në Shtëpinë e Pleqve

Nënkryetari i Pejës, Fatmir Asllani, e ka dënuar ashpër rastin e dhunës së rëndë fizike që ka ndodhur në një nga shtëpitë e të moshuarve në Pejë.

Ai ka thënë se janë duke u marrë me rastin dhe se është shqetësuar nga pamjet e rrahjes së të moshuarës.

“Tash e kemi marrë informatën dhe jemi duke u marrë me rastin. Së shpejti do të dalim me një reagim”, ka deklaruar ai për Klankosova.tv.

Ai ka kërkuar nga organet e rendit që ta hetojnë këtë rast dhe të shqiptojnë dënimet e merituara për të gjithë personat e përfshirë në këtë rast dhune.

“Ftojmë organet e rendit që të merren në mënyrë ekspilicite me këtë rast dhe të intervistohet secili person i përfshirë dhe të merren masa ndaj tyre”, tha tutje ai.

Nënkryetari i Pejës ka thënë se kjo Shtëpi e Pleqve, ku ka ndodhur ky rast i rëndë, i është dhënë me koncesion një kompanie private dhe menaxhohet 100% nga e njëjta.

15:24 – Çitaku reagon për rrahjen e të moshuarës në Pejë: Nuk pata fuqi ta shikojë videon deri në fund

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj rastit ku një grua e moshuara u rrah në Shtëpinë e Pleqve në Pejë.

Çitaku tha se nuk ka pasur fuqi që ta shikonte deri në fund videon.

“Nuk pata forcë me e shiku deri në fund videon në të cilën disa infermijere e sulmonin fizikisht dhe e maltretonin psiqikisht një grua të moshuar në Pejë” – tha Çitaku.

“Emrat e tyre duhet të publikohen. Tu mirret e drejta e punës në institucione shëndetësore, si dhe të ndiqen penalisht. Kriminele”.

14:51 – Arrestohet punëtorja që sulmoi të moshuarën në Pejë

Është arrestuar e dyshuara që sulmoi gruan e moshuar në Shtëpinë e Pleqve në Pejë.

Kjo u bë e ditur nga burimet e Klan Kosovës brenda policisë.

Sipas informacioneve që ka Klan Kosova ngjarja ka ndodhur këtyre ditëve.

Klankosova.tv do t’ju mbajë të informuar lidhur me rastin.

14:44 – E moshuara rrahet nga punëtorja në Shtëpinë e Pleqve në Pejë

Një rast i rëndë dhune fizike ka ndodhur në një nga shtëpitë e të moshuarve në Kosovë. Nga pamjet që i ka siguruar Klan Kosova raportohet që ngjarja e rëndë ka ndodhur diku në Pejë.

Aty shihet se si një nga punonjëset e sulmon një grua të moshuar, duke e goditur me shuplaka dhe shqelma.

Pas pak ua sjellim të bashkangjitur edhe videon.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button