Lajme

Edhe në Tiranë nderohen pjesëtarët e UÇK-së me këngën e Marshit

Edhe në kryeqytetin e Shqipërisë sonte janë nderuar të gjithë pjesëtarët dhe dëshmorët e lirisë që dhanë jetën për Kosovën, shkruan IndeksOnline.

Përvec që në Kosovë sonte është dëgjuar kënga “ Marshi i UÇK-së”, edhe në shqiptarët në Tiranë janë solidarizuar me vëllezërit në Kosovë.

Në një video që kanë dërguar lexuesit, Tirana sonte ka këmbuar nga kënga e marshit duke i mbrojtur vlerat e UÇK-së./IndeksOnline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button