Lajme

Edhe tri gra shtatzëna të prekura me Covid-19

Deri tani zyrtarisht janë tri gra shtatzëna të prekura me Covid-19.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Gjinekologjisë, Jakup Ismaili.

Rasti i parë është një grua në javë e 36 të shtatzënisë e cila është vetizoluar në shtëpinë e saj në Prishtinë, një tjetër grua poashtu 36 javëshe e cila po trajtohet në Klinikën Infektive si dhe rasti i tretë është një grua 25 javëshe nga Shtimja e cila po është vetizoluar në shtëpi.

Po ashtu është edhe një grua shtatëzënë të cilës i janë marrë mostrat për testim edhe janë në pritje të rezultatit.

Doktor Jakupi tregoi se gjendja e tyre shëndetësore është stabile edhe e mirë.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë gruaja shtatzënë nga Gjakova, e cila ishte e prekur me Coronavirus, teksa numri i të vdekurve në vend ka shkuar në 16.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button