Lajme

Flet pronari i liqenit ku vdiqën dy fëmijët në Milloshevë

Në Milloshevë të Komunës së Obiliqt, një ditë më parë humbën jetën dy fëmijë.

Pronari i liqenit artificial, Adem Dragusha, thotë se pati shenja paralajmëruese, të cilat nuk u respektuan.

Dragusha pas tragjedisë që ndodhi këtu , thotë se nuk do ta përjetojë njejtë këtë vend , ku vinte me familje për rekreacion.
Liqeni ku gjetën vdekjen dy fëmijët të familjeve Tërbunja dhe Salihu ka thellësi deri në 3 metra dhe ka hapësirë prej 5 000 m2.

Burimi

Back to top button