Magazina

FOTO E Halloween…Vajzat SHQIPTARE VIP ‘joshin’ me kostumet e tyre

IRANË-Data 31 tetor shënon festën e Halloween! Edhe pse më herët synimi i festës ishin veshjet e frikshme, me kalimin e kohës njerëzit filluan të inspiroheshin nga filmat dhe veshjet u shndërruan në një larmishmëri imitimesh të filmave horror dhe jo vetëm. Halloween duket se është kthyer në një festë tepër të pëlqyer edhe nga personazhe të njohur të muzikës, kinematografisë e modelingut në Shqipëri e Kosovë.

VIP-at shqiptarë shfrenuan imagjinatën duke u veshur si personazhe të njohur, filmash apo dhe këngëtarësh të vjetër.

Motrat Istrefi, u veshën si modelet e Playboy. 

Nora, Era dhe Nita Istrefi zgjodhën kostume të ngjashme mirëpo me ngjyra të ndryshme. Era zgjodhi kostumin me ngjyrë rozë, e Nita me ngjyrë të zezë, Nora e zgjodhi atë me ngjyrë të kuqe.

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

Einxhel Shkira zgjodhi që këtë Halloween të mos ishte e frikshme. Në mesin e shtatzanisë së saj, moderatorja dhe ish banorja e Big Brother VIP, zgjodhi një kostum të ngjashëm me të Dua Lipës. Flokët po ashtu u realizuan sui këngëtarja me origjinë shqiptare.

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

Elvana Gjata pushtoi rrjetin me veshjen e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare, veshi një fustan të gjatë, të kuq e me xixa. Bjonde dhe me rreth të kuq, Elvana rikrijoi veshjen e këngëtares shqiptare Gili, e cila me këtë veshje këndoi këngën e njohur ‘Xixëllonja’.

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

Sara Hoxha (partnerja e Ledri Vulës) dhe Armina Mevlani tentuan që të dukeshin të frikshme. Armina ka rikrijuar Morticia Addams, personazh imagjinar nga seritë televizive dhe filmike të familjes Addams.

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

Arilena Ara zgjodhi që këtë vit të ishte një infermiere e gjakosur. Me një kurorë në kokë, këngëtarja dhe së fundmi moderatorja e ‘Piranja’, dukej sensuale, edhe pse në tërësi ishte e mbuluar nga gjaku.

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

‘Vajza e James Bond’- ishte tema që zgjodhi këtë vit modelja Trejsi Sejdini. Ajo ngjan mjaft sensuale, teksa në dorë mban dhe një armë.

FOTOT-Halloween nuk ishte aq i frikshëm në Shqipëri! Vajzat VIP

Kush ju pëlqeu më shumë?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button