Fun

Pesë vite që gjejnë vazhdimisht pako me para në rrugët e fshatit anglez

Pesë vite që gjejnë vazhdimisht pako me para në rrugët e fshatit anglez

Banorët e Kaunti Durham, një fshati në Angli, kanë që në vitin 2014 që gjejnë vazhdimisht paketa me kartëmonedha brenda,…
Kapet duke goditur vazhdimisht qenin e tij, burri dënohet me 23 javë burg

Kapet duke goditur vazhdimisht qenin e tij, burri dënohet me 23 javë burg

Një burrë është burgosur pasi kishte grushtuar në vazhdimësi qenin e tij në fytyrë në një park publik, transmeton Telegrafi.…
Protestuesi në Irak sjell luanin e stërvitur që të luftojë më qentë e policisë

Protestuesi në Irak sjell luanin e stërvitur që të luftojë më qentë e policisë

Një i ri irakian ka gjetur një mënyrë interesante për t’u rezistuar forcave të sigurisë që kanë shtypur protestat antiqeveritare.…
Pse anijet e lundrimit janë pothuajse gjithmonë të bardha?

Pse anijet e lundrimit janë pothuajse gjithmonë të bardha?

Nëse jeni mjaft me fat që të hipni në një anije lundruese për një pushim, me siguri nuk mendoni rreth…
Një 23-vjeçare që ka një të dashur 69-vjeçar, insiston se “ky ishte fati i saj”!

Një 23-vjeçare që ka një të dashur 69-vjeçar, insiston se “ky ishte fati i saj”!

Një grua 23-vjeçare, i dashuri i së cilës është 46 vjet më i moshuar se ajo, ka pohuar se ishte…
Plagos aksidentalisht vëllanë, e ngatërron me drerin gjatë gjuetisë në Michigan

Plagos aksidentalisht vëllanë, e ngatërron me drerin gjatë gjuetisë në Michigan

Të shtunën një burrë në Michigan të SHBA-ve, aksidentalisht ka qëlluar me pushkë vëllanë e tij derisa kishin shkuar për…
Historia e pazakontë e gjakovarit, gjen ujkun e plagosur – e shëron

Historia e pazakontë e gjakovarit, gjen ujkun e plagosur – e shëron

Hysni Rexhaj është banor i Gjakovës dhe ka një pasion të madh për t’u kujdesur për kafshët. Por ndryshe nga…
Shtëpia italiane u shit për një euro, por çfarë ndodhi pas blerjes

Shtëpia italiane u shit për një euro, por çfarë ndodhi pas blerjes

Dukej shumë e mirë një përpjekje për të qenë e vërtetë. Një shtëpi e re, dhe mbase një jetë krejt…
Ndriçohet sërish fanari 120-vjeçar, i lëvizur për 80 metra nga një bregdet danez

Ndriçohet sërish fanari 120-vjeçar, i lëvizur për 80 metra nga një bregdet danez

Fanari 120-vjeçar, që është lëvizur nga një bregdet danez, është ndriçuar sërish. Në fasadën e Rjuberg Knude janë lëshuar drita…
Në vend të litarit, fëmijët vietnamez përdorin gjarprin e ngordhur për të luajtur

Në vend të litarit, fëmijët vietnamez përdorin gjarprin e ngordhur për të luajtur

Në mungesë të litarit, disa fëmijët janë filmuar në Vietnam duke luajtur me gjarprin e ngordhur që e përdorën për…
“Pelerina e padukshme”, materiali që i bën objektet dhe njerëzit të jenë të padukshëm

“Pelerina e padukshme”, materiali që i bën objektet dhe njerëzit të jenë të padukshëm

Një kompani që merret me prodhimin e rrobave të kamufluara ushtarake, ka arritur të krijon një material që i bën…
Ishulli në Filipine, të cilin mund ta merrni me “qira” për 60 euro për një natë

Ishulli në Filipine, të cilin mund ta merrni me “qira” për 60 euro për një natë

Një ishull privat në Filipine mund të jepet për pushuesit me 60 euro nata, për person. Ishulli ofron ujëra të…
Heq kancerin sa një top futbolli

Heq kancerin sa një top futbolli

Elektricisti në pension, 81-vjeç, më në fund u lirua nga një tumor i madhësisë së topit të futbollit nga qafa…
Zbulohet tempulli 3000-vjeçar, përdorej për ritualet e pjellorisë

Zbulohet tempulli 3000-vjeçar, përdorej për ritualet e pjellorisë

Arkeologët kanë zbuluar një tempull megalitik 3000-vjeçar, i cili ishte përdorur për të organizuar ‘ritualet pagane të adhurimit të ujit’…
Zbulohet kopshti personal i Hitlerit

Zbulohet kopshti personal i Hitlerit

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat janë zbuluar…
​Shkencëtarët bëjnë xhirimin e parë 3D nga mbetjet e arkës së Noas

​Shkencëtarët bëjnë xhirimin e parë 3D nga mbetjet e arkës së Noas

Shkencëtarët John Larsen dhe Andrew Jones kanë bërë imazhin e parë tredimensional (3D) të një kodre ku besohet të ndodhen…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close