Lajme

Gani Geci kritika të ashpëra për Vjosa Osmanin

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, është përfshirë në debatin e fundit mes Vjosa Osmanit dhe Agim Veliut, shkruan Gazeta Blic.

Në një shkrim në Facebook, Geci ka thënë se në fushtën e fundit ai ka qenë pjesë e tubimeve dhe se Vjosa Osmani i ka marrë votat e votuesve të LDK-së, e jo të Vetëvendosjes.

Madje, ai shkon edhe më larg duke thënë se Osmani sikur po i falenderon votuesit Vetëvendosjes që e kanë votuar Albin Kurtin.

Shkrimi i plotë nga Gani Geci:

Te dashur miqë, Vjosa Osmani duhet ta dijë se kudo që kemi shkuar në zgjedhjet e fundit në këtë fushatën e fundit gati në 99 % të fushatës kam qenë edhe unë aty dhe e njofë shumë mirë strukturen e LDK-es dhe në vend që ti falenderon strukturat e LDK-së në secilën komunë veç e veç që i organizuan zgjedhjet dhe pritjen madheshtore dhe udhëzuan votuesit që fillimisht ta votojnë Vjosa Osmanin pastaj deputetët tjerë. Ajo sikur po i falenderon votuesit e VV që e votuan Albin Kurtin! Pavarësisht problemeve të Vjosa Osmanit me kryesinë e LDK-es votat i ka marr nën logon e LDK-së dhe jo te VV-es.

Te dashur miqë,Vjosa Osmani duhet ta dijë se kudo që kemi shkuar në zgjedhjet e fundit në këtë fushatën e fundit gati…

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button