fbpx
KosoveLajme
Trending

Gani Geci tregon numrin e votave që mori vajza e tij

Marigona Geci vajza e madhe e Gani Gecit, ka siguruar votat e mjaftueshme për tu bërë deputete e Kuvendit të Kosovës.

Babai i saj, Gani Geci ka thënë se sipas rezultateve preliminare, marrë nga KKZ-të e komunave, del se Marigona është njëra ndër më të votuarat nga lista e Lidhjes Demokratike të Kosovës

“Marigoma Geci sipas rezultateve preliminare marrë nga KKZ-të e komunave del se është njëra ndër më të votuarat nga lista e Lidhjes Demokratike të Kosovës”, ka thënë Geci për “Bota sot”.

Tutje, ai ka shpjeguar se Marigona me votat e deritanishme të numëruara, do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës pa kuotë.

“Marigona me ketë rezultat, do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës pa kuotë, krahas me meshkujt me vota të drejtëpërdrejta”, ka pohuar Geci.

Kujtojmë se deputetja e ardhshme nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, e kishte filluar fushatën zgjedhore me moton, “Jam nënë e dua familjen”.

Marigona Geci, vajza e ish-deputetit të LDK-së, Gani Geci, ishte kandidate për deputete nga kjo parti.

Babai i saj, Gani Geci po prentendon se vajza e tij ka marrë mbi 15 mijë vota.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se mbështet kërkesën e LDK-së për rinumërim dhe se sipas tij pas këtij procesi vajzës së tij do t’i shtohen edhe 6 mijë vota.

“Deri tashti Marigona i ka mbi 15.000 por me rinumrimin e votave Marigona Gecit pritet t’i shtohen përafersisht edhe 6.000 vota. E mbështes kërkesën e LDK-së për rinunumërim të votave”, ka shkruajtur ai.


Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close