Lajme

Gjuriq: Lista Serbe është dëshmi se Kosova është edhe e serbisë!

Beograd, 3 qershor – Lista Serbe do të vazhdojë të jetë mbr ojtëse dhe simbol i pranisë së Serbisë në Kosovë, ka thënë të mërkurën Marko Gjuriq, drejtori i Zyrës për Kosovë të Qeverisë së Serbisë.

Duke komentuar zgjedhjen e Qeverisë së re të Kosovës, Gjuriq ka thënë se Beogradi pret që Qeveria e kryeministrit Avdullah Hoti “t’u japë fundë pres ioneve, taksave dhe bll okadave”, raporton agjencia e lajmeve “FoNet”.

Source link

Back to top button