Lajme

Gjyshja e deputetës feston ditëlindjen e 105-të, ky është urimi i mbesës së saj

Gjyshja e deputetës së Valdete Idrizi, sot feston ditëlindjen e 105-të.

Gjyshja e deputetes së PDK-së, Valdete Idrizi sot ka mbushur plot 105 vjeç. Idrizi kishte ditë pa e takuar gjyshen Bahtije, por sot për ditëlindje vendosi ta vizitojë e ta urojë nga dy metra për këtë ditëlindje.

“Sot shkova te gjyshja ime Bahtije, me ia uru 105 vjetorin e lindjes. Nuk mujta me e përqafë, as me iu afru më shumë se dy metra, por u morrëm vesh që kur të kaloj pandemia kemi me u përqafë fort dhe kemi me vazhdu me ekskurzionin e radhës. Ajo tha falenderoj të gjithë ata që më urojnë për ditëlindje, e thuaju që veç gëzime paçin. Kjo pra është super gjyshja ime, njeriu më pozitiv dhe më i dashur që njoh. Nuk ka fjalë që mund të përshkruajnë këtë super grua. Jemi të bekuar që e kemi!”, ka shkruar Idrizi.

Gjyshe 217x300 1
Gjyshe 217×300 1

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosova, Valdete Idrizi pati një ngjarje interesante sot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button