Lajme

Grabitet mjekja që ndihmont në vijën e parë të koronavirusit, i morën 11 mijë dollarë

Një mjekeje në Teksas, e cila po ndihmonte në nihm kundër koronavirusit iu vodhën sendet personale me vlerë 11.000 dollarë nga dhoma e saj në hotelin Brooklyn, ka raportuar policia.

E dyshuara është një vajzë në të 20-at rreth orës 9 të mëngjesit ditën e shtunë. Ajo i ka vjedhur bizhuteritë dhe veshjet, të cilat arrinin në vlerën 11 mijë dollarë dhe më pas doli nga dhoma e hotelit sikur nuk ka ndodhur asgjë.

Mjekja ndodhej në qytet për të ofruar ndihmën e saj në një spital gjatë pandemisë së koronavirusit. Vajza e cila e grabiti vazhdon të jetë ende e lirë dhe herën e fundit që u pa ishte e veshur me një bluzë blu me kapuç dhe pantallona të zeza.

Back to top button