Magazina

Gruaja e Naim Krasniqit ende bukuri e rrallë

Këngëtari dhe kompozitori i njohur kosovar Naim Krasniqi, ndër vite ka krijuar muzikë të mrekullueshme e të paharrushme.

Këngët e kënduara apo krijuara nga Naimi, dëgjohen edhe më tej me ëndje të rrallë nga publiku.

Gjithmonë ka bërë përshtypje edhe jeta private e Naim Krasniqit, i cili megjithatë në këtë aspekt është treguar mjaftë i matur dhe i kujdeshëm, duke mos dashur të ofrojë shumë material.

Bashkëshortja e këngëtarit rrallë është ekspozuar në publik, por ç’është e vërteta, ajo edhe sot e kësaj ditë duket tejet e bukur.

Bashkëshortja e këngëtarit sot feston ditëlindjen, andaj të bijat e famshme e kanë uruar në rrjete sociale. /Kosovarja/

Nëse ka një emër në skenën muzikore e artistike që nuk dëshiron të ekspozohet, të dalë gjjthë kohës në televizion e të flasë për vetën a punen e tij, atëherë ky njeri është Naim Krasniqi.

Këngëtari e kompozitori prej shumë vitesh nuk shfaqet në intervista dhe rri dukshëm larg çdo veprimi që do ta aktualizonte.

Gjithsesi, në fundvit, ai shndërrohet në hit të vërtet përmes programeve të tij në “RTV 21”, shkruan “Kosovarja”.

Ndonëse Krasniqi nuk është parë prej vitesh nën shoqërinë e bashkëshortes, ajo mbetet ende një grua shumë e pashme dhe tamam zonjë.

Vajzat e kompozitorit Naim Krasniqi janë mjaftë të njohura për publikun, pasi disa prej tyre janë fytyra publike.

Zana e Fjolla Krasniqi janë të dy mjaftë të njohura, madje edhe në këtë kohë që nuk kanë ndonjë aktivitet.

Vajzat e Naimit, janë thuajse të gjjtha të martuara me përjashtim të Fjolles që është ende beqare.

E, sot vajzat e këngëtarit të famshëm të “Shiut të Prishtinës” kanë dalë për drekë dhe po e shijojnë kohën së bashku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button