Lajme

Haki Abazi mbetet në pozitë të pa lakmueshme në tubimin në Ferizaj: Bërtet me zë të lartë, por nuk përcillet nga turma

Vetëvendosje po mban një tubim elektoral në qytetin e Ferizajit, si zakonisht, pa respektuar masat kundër përhapjes së Covid-19shit.

Derisa kryetari Albin Kurti po kërkonte falje që do t’i duhej të shkonin në një lokacion tjetër të quajtur Greme dhe po i jepte fjalën Vjosa Osmanit, dëgjohet bërtima e fuqishme e Haki Abazit që përsëritet disa herë rresht “Krejt dhe drejt, krejt dhe drejt, krejt dhe drejt!”.

Sidoqoftë, të pranishmit që e brohoritën më herët Kurtin nuk brohoritën pas shtytjes së Abazi.

Kjo sekuencë mund të shikohet nga minuta 3:53 e videos së mëposhtme.

Abazi është nga qyteti i Ferizajit dhe në Qeverinë e Albin Kurtit ishte zv.kryeministër i dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button