fbpx
Lajme

Haziri: Nuk ka qeveri pa LDK-në dhe as pa Agim Veliun

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, njëherit nënkryetar i LDK-së, është një tjetër figurë e rëndësishme  e LDK-s që nuk po e pranon vendimin e kryeministrit Albin Kurti qe gjatë ditës ka shkarkuar nga detyra e Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliun.

Haziri këtë e ka quajtur vendim të padrejtë, dhe se nuk mund të pranohet largimi i Veliut, nga kjo pozitë.

I pyetur për mocion ndaj Qeverisë, ka thënë se le të presim të jemi pozitiv.

“Vendimet e mëdha ne jemi lojal, në zbatim të programit në interesat e këtij populli, Po shpresojmë se ky vendim të tërhiqet”, ka thënë Haziri.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close