Lajme

Hoti anulon pjesëmarrjen në Shtëpinë e Bardhë , kmishat e blera për takim mbeten pa u vesh…..

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka anuluar pjesëmarrjen e tij në takimin e paraparë në Shtëpinë e Bardhë.
”E kam njoftuar Ambasadorin Grenell se nuk mund të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë”.
Ky vendim i tij erdhi një ditë pas propozim ak takuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë ndaj Presidentit Hashim Thaçi e kreut të PDK-së Kadri Veseli dhe të tjerë, njofton Klan Kosova.
”Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i ak uzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për tu marrë me situatën”, shkruan Hoti tutje.

Source link

Back to top button