Lajme

I infektuari nga Skënderaji është kushëriri i Presidentit Thaçi

Nga 33 raste pozitive sonte në Kosovë dy prej tyre janë nga fshati Burojë, nga ka edhe prejardhjen presidenti Hashim Thaçi.

IndeksOnline mëson se njëri nga të infektuarit është kushëriri i Presidentit.

Kryetari i komunës së Skënderaj, Bekim Jashari ka thënë se të infektuarit janë nga Lagjia Thaçi dhe janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive.

Njoftimi:

Të dashur qytetarë, bashkëvendas të komunës sonë

Sapo u informova nga Ministria e Shëndetësisë që fatkeqësisht në komunën tonë kemi dy raste me COVID-19.

Pacientët janë nga fshati Burojë, lagjia Thaçi, dhe janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive.

Të dashur banorë të fshatit Burojë kërkoj nga ju që të mos lëvizni nga shtëpitë e juaja deri sa të marrim vendime si shtab emergjent për hapat e metutjeshëm.

Të infektuarve ju uroj shërim të shpejtë!

Të dashur qytetarë për çdo veprim do të informoheni me kohë!

Ju lutem të qëndroni në shtëpi!

Bashkë do t’ia dalim!

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button