Lajme

“I kom provu po s’po bojshin”, përgjigja e plakut që do ju bëjë të shkriheni së qeshuri

Barnat psikotrope si xanax e tromadol janë ilaçe, për të cilat ju duhet gjithsesi receta e mjekut.

Por, emisioni “Kiks” i cili transmetohet në KlanKosova ka realizuar një storie lidhur me barnat të cilat mund t’i blini në barnatore pa përshkrim të mjekut.

Gjatë realizimit të kësaj storie, ata morën në intervistë disa qytetarë e që njëri nga ta kishte një përgjigje epike.

“A të ka ndodh ndonjëherë të blini barna pa recetë?”, u pyet nga gazetarja e “Kiks”.

“Po valla i kom ble”, u përgjigj ai, teksa gazetarja e pyeti se cfarë ka blerë ai filloi të qeshte dhe u shpreh: “Nuk po bojshin i kom provu po s’po bojshin, unë s’kam nevojë veç i kom provua, ku e paske marr vesh”.

13 vjeçari që siguron bukën e gojës duke prerë dru në fshat

13-vjeçari Ibrahim Mahalbashiq nga Bosnja, e siguron jetesën duke prerë dru nga fqinjët e tij në fshat.

Gjegjësisht, ky djalë ka humbur babanë e tij tetë vite më parë dhe familja e tij jeton me vetëm me shtesat për fëmijë.

Namira, nëna e Ibrahimit, ka thënë për “Nezavisne novine” se ajo nuk ka ikur kurrë nga puna, por që kur i shoqi ka ndërruar j etë, ajo ka l uftuar për të ushqyer familjen e saj në çdo mënyrë që mundet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button