Lajme

Ia gjetën nënën të pajètë, aktivisti degjeneron Pirro Dhimën: Kompion e kishe për türp të thoshim shqiptar, mbase ka dashur ujë nëna jote
Aktivisti Ilir Hoxholli ka reaguar me një mesazh të fortë ndaj peshëngritësit Piro Dhima, mamaja e të cilit u gjet e vd ekur sot, e deko mpozuar nga komshinjtë.

Postimi i plotë:

Hej “Kampion” nena ajo qe te rriti, vd iq, e gjeten komshinjte. Sot eshte dita fiks, nje Tetor, dita te moshuarve. E kishe per tu rp te quheshe shqiptar “kampion” por nenen, nenen mos e harro, se te mbajti ne bark 9 mquaj, te dha qumesht, te beri te forte “kampion”, qumeshti dhe sakri ficat e saja te ben ky qe je sot. E di pse shkruajta per ty “kampion” qe te kuptojme ne te tjeret se si nuk duhet te jemi ne jete “kampion”.

Se jeta nuk eshte medalje, fame, e te besh moral, kur nenen tende e ke harruar. E gjeten komshinjte te dek omp ozuar, mbase sa dite me pare ka v dekur, mbase nje gote uje do te deshironte ne fund. Iku shpetoi ajo nene dhe shume te tjera nga kampionet e televizioneve, nga medaljet, dekoratat, nga hipokritet qe nenat e tyre i kane nxjerre nga shtepite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button